Najdete nás na Facebooku
Jsme na google+
Náš Pinterest
VSTUP DO E-SHOPU
E-shop

Firma Jezírka Banat s.r.o.

Jsme tým lidí, kteří se specializují jen na jezírka a chov ryb, díky tomuto úzkému zaměření a 15ti letům zkušeností z praxe dosahujeme těch nejlepších výsledků. A hlavně - nás to baví.

Po mnoha letech testování různých filtračních zařízení a výrobků jsme dospěli k současné profesionální úrovni, kdy jsme schopni udělat nebo poradit s technologií a realizací zahradního jezírka od projektu až po vysazení a chov ryb. Neprodáváme vše, ale pouze to, co jsme prověřili a víme, že je kvalitní a funkční. Neomezujeme se jen na jedinou značku, ale pečlivě vybíráme to nejlepší od různých výrobců. Firma Jezírka Banat je jedna z mála, která má vlastní kapitál a sklady, které jsou plné zboží, zákazník si vše může prohlédnout a nemusí čekat. Objednané zboží doručujeme do 24 hodin. Základní kapitál firmy je 8.100.000Kč.

V současné době má firma 17 stálých zaměstnanců s mnohaletou praxí a různou specializací (ryby, filtrace, stavba, hydroizolace), další zaměstnáváme externě. Naše prodejna je svou velikostí a hlavně sortimentem v ČR jediná svého druhu. Před prodejnou máme výstavní jezírko s objemem 130 m3, které je v provozu 4 roky a můžete si ho volně prohlédnout sami nebo vám jej rádi předvedeme s vysvětlením zapojení a filtrace. V jezírku jsou k vidění ukázkoví Koi kapři, více jak metr dlouzí jeseteři a veslonosi i méně známí kaprovci.

Za dobu naší působnosti máme za sebou mnoho realizací a spokojených zákazníků. Jméno „BANAT“ symbolizuje vysokou úroveň, kvalitu a to proto, že se držíme kvalitních komponentů, které si sami testujeme, než se uvedou na trh a díky tomu máme někdy odlišný sortiment oproti konkurenčním firmám, které prodávají zboží tzv. z katalogu bez praktických zkušeností. Nejlepší je udělat si vlastní názor a navštívit nás na prodejně, kde si můžete všechno „osahat“ a poradit se s odborníky.

 

Naše historie:

2014 - Začátek roku jsme u nás věnovali sérii školení pro realizační firmy. Na 50 nových i zavedených realizátorů se mělo možnost seznámit s naším pohledem na vše, co se týká jezírek a zdokonalit si praktické způsoby použití jezírkové techniky. Opět se nám potvrdilo, kolik zkreslených informací a nesmyslů v našem oboru je. Na konci každého školení, jsme je měli možnost, v dlouhých diskuzích, vyvracet a uvádět na pravou míru.
Dobu před začátkem sezóny jsme také, jako každý rok, využili k cestě do zahraničí. Navštívili jsme firmy s podobným zaměřením v Německu a Holandsku. Tyto cesty jsou vždy velmi potřebné pro inspiraci a rozšíření obzorů. První ,,jarní" zákazníci měli možnost navštívit novou expozici rostlin s několika ukázkami vodních prvků. Menší jezírka a ztracené vodopády slouží k inspirování zákazníků, kteří by rádi obohatili svou zahradu o vodu, ale jezírku se nechtějí věnovat.
Během roku se nám podařilo vystavět na klíč několik nových jezírek a spoustu dalších, nefungujících přebudovat tak, aby konečně dělali radost svým majitelům. Během náročné sezóny opustili naši firmu někteří zaměstnanci a opět se ukázalo, jak těžké je najít vhodné kolegy se zájmem o přírodu a se srdcem na správném místě.
Ke konci roku jsme se po přetrvávajících problémech s vlhkostí v naší prodejně rozhodli pro instalaci rekuperační vzduchotechniky do celé prodejní haly. Rozdíl mezi starým a nyní klimatizovaným prostředím si můžete přijet vyzkoušet sami.
Po celý rok neustále sbíráme nápady a přemýšlíme, jak zlepšit fungování Jezírek Banat. Neustále se pracuje na našich webových stránkách, doplňují se informace a vkládají nová videa s praktickými ukázkami naší práce i s návody, jak používat a sestavovat techniku, kterou prodáváme. Na příští rok chystáme nové úpravy jezírek před prodejnou. U všeho prodávaného zboží bychom rádi přešli na čárové kódy a hlavně chceme celou příští setónu zvládnout minimálně tak dobře, jako tu, která je za námi.

2013
– tento rok byl pro nás velmi úspěšný a to nejen z obchodního hlediska. Podařilo se nám zabydlet v novém areálu a postupně najít pro celou jeho plochu to nejvhodnější využití. Na začátku roku a na jeho konci se nám podařilo úspěšně dotáhnout dvě velké akce. Jarní sezónu jsme pro naše zákazníky i běžné návštěvníky zahájili dokončením vybudování bočního průhledu do 120 m3 jezírka před vstupem do prodejny.  Pomocí skleněného okna 2,5 x 1 m můžete vidět život v jezírku z jedinečného průhledu pod hladinou. Jako druhou a podstatně větší stavbu se koncem roku podařilo zrekonstruovat, nově zastřešit a podstatně zvětšit kapacitu skladovacích prostor. Po dokončení tedy od letošního roku disponujeme krytými skladovacími prostory o objemu 4000 m3. Toto nám umožní velmi podstatně rozšiřovat sortiment a množství zboží, které máme aktuálně nejen v nabídce, ale hlavně ihned k odběru. Součástí  je i sklad krmiv, který je temný, odizolovaný a vybavený odvlhčovačem, aby vaše ryby měli krmivo těch nejlepších kvalit.

Během náročné sezóny bylo také nutné zvětšit vozový park. Abychom na 100% využili všechny naše montážní pracovníky pořizujeme do firmy dvě nové dodávky.

Pro zpestření prostoru vstupu do naší prodejny jsme vyrobili tzv. zelenou stěnu osázenou živými rostlinami.

V zázemí firmy jsme o desítky metrů rozšířili množírnu bahenních rostlin což nám opět umožní držet co největší množství a sortiment rostlin během celé sezóny.

Ne všechno se nám v tomto roce podařilo. Do poloviny sezóny jsme bojovali s čistotou vody právě u jezírka s průhledem, kterým jsme se chtěli tak pochlubit. Přes veškerou snahu a zkušenosti byla voda podle našich představ až v letních měsících. Zimní odstávka způsobená budováním průhledu prostě ovlivnila procesy v jezírku víc než bychom řekli a nám to připomnělo fakt, že nesmíme usnout na vavřínech a že je třeba se neustále zdokonalovat v chápání souvislostí mezi vším, co ovlivňuje vodní prostředí a život ve vodě.

Pro rok 2014 chystáme zbudovat velkou prodejní plochu, kde bychom rádi předvedli našim zákazníkům možnosti použití a začlenění vody a různých vodních prvků do zahrady.

Na začátku roku chystáme jako první v republice, školení pro realizační firmy. Jedinečné je v tom, že bude prohlubovat zkušenosti a dovednosti realizačních firem a nepůjde jen o prodej pod nátlakem.

2012 Konec ledna se stává termínem pro přestěhování firmy do nových prostor. Během února je všechno, včetně bazénů, ryb i našeho čtyřkubíkového akvária převezeno na novou prodejnu. Cíl, totiž abychom vše stihli do začátku nové sezony, se tedy podařilo splnit a od 1.4.2012 tedy oficiálně otevíráme celý areál pro zákazníky. Protože výrazně roste objem zboží a podíl velkoobchodního prodeje, přijímamé nové zaměstnance jak do skladu, tak na administrativní práci. Nakupování přes náš internetový obchod můžete od června hodnotit pomocí srovnávacího serveru Heuréka a pro stálé zákazníky zavádíme systém bonusů a slev. Náš realizační tým se rozrůstá o nové pracovníky a díky tomu jsme schopni zvládat montážní práce pomocí tří samostatných skupin. Náš kolektiv posiluje i zahradní inženýrka, která řídí sezónní pracovníky, kteří se věnují pěstování a prodeji vodních rostlin. V areálu zakládáme pěstební nádrže na vodní a bahenní rostliny o ploše cca 400m2. V roce 2012 má naše firma 17 stálých zaměstnanců.
Postupně také rozšiřujeme sortiment prodávaného zboží. Díky kapacitě skladu  a prodejny si to můžeme dovolit, ale nechceme prodávat zboží úplně mimo náš obor, takže zahajujeme prodej např. zahradních grilů Weber, zahradní keramiky, betonových výrobků firmy Brož, širokého sortimentu firmy Schwegler a jiných.

I nadále rozvíjíme naši spolupráci s firmou Oase, získáváme titul "Prémiový partner'' a tím se stáváme jedním z největších prodejců této značky v ČR a SK.

I přestože rok 2012 byl pro nás velmi úspěšný, dobře víme, že nesmíme usnout na vavřínech a že je nutné naši konkurenci drtit novými nápady, neustálým zlepšováním a rozšiřováním firmy. Pro rok 2013 tedy plánujeme výstavbu nového skleníku pro rychlení rostlin, vybudování nových prostor pro venkovní prodej a v současné době využíváme posezónního období k vylepšení venkovního jezírka před prodejnou, které Vám v příštím roce umožní při Vaší návštěvě sledovat život v jezírku z pohledu, který není příliš obvyklý... Více ale neprozradíme - přijďte se v roce 2013 podívat sami.

2011 Během tohoto pro nás opět velmi úspěšného roku postupně zjišťujeme, že prostory v naší  prodejně nestačí a vzhledem k neustále se zvyšujícímu počtu zákazníků a objemu zboží docházíme k rozhodnutí o dalším stěhování prodejny. Tentokrát však chceme vše vyřešit komplexněji a pokusit se vybudovat unikátní prodejní areál s ukázkami zahradních i koupacích jezer a jezírkové techniky, který by se mohl směle srovnat s podobně zaměřenými firmami ve střední Evropě. Během léta začínáme budovat areál firmy o velikosti 8000m2 v Hněvotíně. Do konce roku, se díky vyjmečnému nasazení všech ve firmě daří připravit sklad 1000m2 i úplně novou prodejnu o ploše 900m2 k nastěhování. Do nové sezony předpokládáme rozšíření týmu o další pracovníky. Na začátku roku 2012 tedy plánujeme přestěhování do nových prostor, což bereme opět jako výzvu a těšíme se na jarní otevření celého areálu.

2010 Stěhujeme se do nové prodejny s prodejní plochou 300m2 a zvětšujeme skladovací prostory na 1000m2. Ke konci roku se rozhodujeme zásadně zvětšit počet nabízených Koi kaprů a jeseterů. Z tohoto důvodu budujeme venkovní nádrže o objemu cca 100m3 a navyšujeme počet bazénů na prodejně. Abychom uspokojili stále větší množství zákazníků, přijímáme do týmu nové pracovníky, kupujeme další auta a výkopovou techniku.

2009 Rozšiřujeme náš tým, kupujeme minibagr, budujeme vlastní velkou pěstírnu bahenních rostlin.

2008 Stěhujeme se do nové prodejny 150m2, zavádíme velkoobchodní prodej. Kupujeme sklad 500m2

2007 Podnikáme první obchodní cestu do Číny na světový veletrh, uzavíráme více kontraktů, zejména s firmou Jebao, která má celosvětové zastoupení na trhu s čerpadly. Otevíráme kamennou specializovanou prodejnu na zahradní jezírka o ploše 100m2.

2006 Díky rychlému rozvoji firma přechází na společnost Jezírka Banat spol. s.r.o, zřizujeme první webové stránky a internetový prodej

2005 Firma navazuje spolupráci s významnými zahraničními výrobci techniky pro zahradní jezírka a chov ryb všeobecně.

2004 Do firmy nastupují noví zaměstnanci. Testujeme použití různých filtračních systémů pro čištění vody a ověřujeme jejich účinnost na stále narůstajícím počtu realizací. Zkušenosti a poznatky rychle zapracováváme do praxe a vytváříme si zásady a pracovní postupy, kterých se držíme s malými obměnami dodnes.

2003 Založení firmy,

po několika letech hobby „jezírkaření“ si pan Radek Banat zakládá živnost na stavbu zahradních jezírek a chov ryb.

 Fotogalerie:

Radek - ředitel
Radek - ředitel
Jirka - realizace
Jirka - realizace
Václav - ryby, prodej
Václav - ryby, prodej
Roman - realizace
Roman - realizace
Marek - velkoobchod, reklamace
Marek - velkoobchod, reklamace
JEZÍRKA BANAT, s.r.o. se sídlem Hněvotín 540, PSČ 783 47, IČ 278 13 070, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C, vložka 52528, odkaz na OR